logowalkaide

Příběhy pacientů

 

Pacientka po cévní mozkové příhodě   Pacientka s roztroušenou sklerózou
 

 

Pacientka s inkompletní míšní lézí   Holčička s lehkou DMO
 

 

Různé diagnózy srovnání chůze s WalkAidem a bez něj   Martin, 39 let:
 

"Roztroušenou sklerózu mám oficiálně od roku 2006 (relabující remitentní forma s vysokou aktivitou onemocnění). V srpnu 2012 jsem již nemohl levou nohu prakticky vůbec nadzvedávat a tahal jsem ji za sebou. 

Po konzultaci s paní MUDr. Peřkovou jsem začal používat k chůzi funkční elektrostimulátor WalkAide, který mi chůzi ulehčuje zvedáním levé špičky nohy a zamezuje tak při chůzi zakopávání. WalkAide rovněž umožňuje provádět trénování zvedání palce. Pokud mám po atace a nemohu chodit, můžu alespoň levou nebo pravou nohu trénovat a urychlovat tak rehabilitaci nohy.

WalkAide se stal mým každodenním asistentem a po atakách nezbytným pomocníkem pro možnou chůzi. Přístroj je sice finančně náročnější, ale určitě stojí za to ho mít. V případě finančních problémů se lze také obrátit s prosbou na různé nadace firmy nebo jednotlivce.".

 

 

Robin, 21 let:

"Před čtyřmi roky jsem si v důsledku autonehody poranil míchu v segmentu C6,C7. Díky časnému cvičení s fyzioterapeutem se nám podařilo zrehabilitovat ruce a před nedávnem jsem začal cítit a vnímat i své nohy. Až do dnešního dne se mi však nepodařilo pohnout špičkami nohou. Po nasazení přístroje WalkAide jsem byl velice překvapen. WalkAide mi pomáhal při cvičení pravidelně zvedat špičky nohou. Bohužel po sundání přístroje jsem už nohu zvednout nemohl, ale doufám, že pravidelným a častým cvičením s přístrojem WalkAide dojde k obnově mozkových drah. Přístroj WalkAide by tak mohl představovat další krok na mé cestě k alespoň částečnému uzdravení...".